SP Gogolice

BÓG, HONOR, OJCZYZNA

PATRONAT HONOROWY

DYPLOMY

Logo szkoły

Tablica pamiątkowa nadania imienia szkole

PROGRAMY

PROGRAM DLA SZKÓŁ, ŚNIADANIE DAJE MOC, BEZPIECZNA SZKOŁA, ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ, AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA, MLEKO W SZKOLE, SZKOLNE KOŁO SPORTOWE

CERTYFIKATY

Egzaminy się zaczęły

Dzień pierwszy - język polski

Dzień drugi - matematyka

Dzień trzeci - języki obce
Spotkanie z Rodzicami


Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 24 marca b.r (środa) o godz.17.00 online (platforma teams).
W programie zebrania:
-podsumowanie postępów w nauce i zachowaniu oraz osiągnięć uczniów
- bieżące sprawy , rozmowy indywidualne.
Szczegóły spotkania przekażą Państwu wychowawcy klas.

Sukces uczennic naszej szkoły w konkursie recytatorskim.


W piątek 12 marca trzy uczennice reprezentowały naszą szkołę w gminnych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego: Basia Orzechowska(klasa I),Hania Purgal(klasa I) i Lena Rębowiecka (klasa 4).
Wszystkie dziewczynki włożyły wiele trudu i serca w przygotowanie swoich recytacji i zaprezentowały się wspaniale.
Laureatkami konkursu zostały Basia i Lena,z prawem do udziału w Eliminacjach Powiatowych.
Wszystkie recytatorki przygotowała do konkursu p.Agata Romańczuk.
Wszystkim dziewczynkom gratulujemy, a Basi i Lence życzymy sukcesu w kolejnym etapie konkursu.
Po konkursowych zmaganiach dziewczynki wraz ze swoim opiekunem udały się na spacer nad jezioro Trzygłowskie.

Zajęcia plastyczne w szkole - fotografia

Fotografia wykorzystywana jest jako narzędzie sztuki i formę rejestracji zdarzeń czy działań. Na zajęciach plastycznych uczniowie z klasy 6 i 7 poznali rodzaje fotografii, jej nurty, środki wyrazu i kompozycje kadru. Na bazie tej wiedzy wykonali szereg własnych fotografii o różnorodnej tematyce.
Część zdjęć prezentujemy obok i na FB Link fotografie wykonane cyfrowo przez uczniów klasy 6 i 7. Odzwierciedlają one wrażliwość i nastrój autora. Każde zdjęcie opatrzone jest tytułem. Mamy nadzieję, że fotografowanie stanie się dla naszych uczniów pasją i przyjemnym hobby.

Klub młodego PROGRAMISTY

Klub Młodego Programisty zaprasza uczniów NASZEJ szkoły do wspólnej nauki programowania w języku Scratch. Kursy zostały przygotowane w taki sposób, aby mogły być realizowane przez nauczycieli w klasach I-III oraz IV-VI zarówno w szkole, np. na zajęciach zintegrowanych lub dodatkowych, jak i w ramach nauki zdalnej na zajęciach informatyki oraz samodzielnie przez uczniów poprzez platformę OSE IT Szkoła.
Programowanie w Scratch
Dzięki temu, że kursy dostępne są na bezpłatnej platformie online, wszyscy uczniowie w równym stopniu mogą wykorzystywać swoje szanse edukacyjne i kształtować kompetencje kluczowe. Ukończenie kursu uprawnia również ucznia do pobrania certyfikatu uczestnika.
Kursy programowania w Scratch z Klubem Młodego Programisty to łącznie po 8 spotkań dedykowanych uczniom klas 1–3 i 4–6 szkół podstawowych, które pozwolą w ciekawy sposób rozpocząć przygodę z programowaniem. Są to ciekawe zajęcia, na których stworzycie swoje pierwsze programy czy gry zręcznościowe.

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
Każdy uczeń, który w tym roku szkolnym przystępuje do egzaminu ósmoklasisty, będzie miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na egzaminach próbnych. Próbny egzamin ósmoklasisty w zakresie języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego rozpocznie się 17 marca i zakończy 19 marca.

Harmonogram testów diagnostycznych

17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski
18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Test zostanie przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi). Diagnoza musi zostać przeprowadzona z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.

Wytyczne sanitarne
Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych.
Wytyczne znajdują się na stronie CKE oraz MEiN

Więcej informacji dotyczących egzaminów można znaleźć na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej www.cke.gov.pl oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Zajęcia artystyczne

Zajęcia artystyczneUczniowie klasy I i III regularnie biorą udział w zajęciach artystycznych. Zajęcia rozwijają osobowość i twórcze zdolności uczniów, uczą obserwacji, kształtują umiejętność odbioru dzieła sztuki. Rozbudzają dziecięcą wrażliwość estetyczną i kreatywność.
Dzieci bardzo chętnie biorą udział w zajęciach. Na każdych z nich poznają nowe techniki plastyczne, rozwijają swoją wyobraźnię , uczą się organizować swój własny warsztat pracy. Jedną z technik jaką ostatnio poznały jest malowanie farbami akrylowymi. W ten sposób powstały bardzo pomysłowe i ciekawe prace widoków zachodu słońca. Dzieci uczyły się też projektować ubrania czego efektem są piękne materiałowe wyklejanki.
Zapraszam do obejrzenia slajdów
Link1
Link2

Dzień kobiet w przedszkolu

DZIEŃ KOBIET

DZIEŃ KOBIETDzisiaj obchodzimy Dzień Kobiet! 💐 Z tej okazji wszystkim Paniom życzymy duuużo radości i niekończącego się szczęścia! Codziennie pamiętajcie o tym, że jesteście najważniejsze i nawet w najbardziej napiętym grafiku, starajcie się znaleźć czas dla siebie! 🌷🌷🌷

XX Szkolny Konkurs Recytatorski

5 marca 2021 r. ( piątek ) o godzinie 9.05 odbył się w naszej szkole jubileuszowy, XX Szkolny Konkurs Recytatorski.
W kategorii klas I – III pierwsze miejsce zajęła Hania Purgal z klasy I, a drugie – Basia Orzechowska , również z klasy I.
W kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zajęła Lena Rębowiecka z klasy IV.
Zwyciężczynie Szkolnego Konkursu Recytatorskiego wezmą udział w gminnym Małym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 12 marca o godz. 10:00 w Trzcińskim Centrum Kultury.
Nasze recytatorki nagrodzono dyplomami oraz drobnymi upominkami, które wręczyły im organizatorki konkursu, panie : Lidia Karpińska i Agata Romańczuk.
L.K.

NIEZŁOMNI PATRIOCI

NIEZŁOMNI PATRIOCIDziś w Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych z grupą przedszkolaków oraz uczniów najmłodszych klas poznaliśmy sylwetki polskich Żołnierzy Niezłomnych: Gen. Emila Fieldorfa „Nila”. Rotmistrza Witolda Pileckiego, „Inki” i innych.Niech wzór tych bohaterów będzie dla najmłodszego pokolenia Polaków przykładem miłości do Ojczyzny, wiary w Boga, honoru i niezłomności w sprawach patriotycznych.
Link

Wygenerowano w sekund: 0.05
157,502 unikalne wizyty