SP Gogolice

BÓG, HONOR, OJCZYZNA

PATRONAT HONOROWY

DYPLOMY

Logo szkoły

Tablica pamiątkowa nadania imienia szkole

PROGRAMY

PROGRAM DLA SZKÓŁ, ŚNIADANIE DAJE MOC, BEZPIECZNA SZKOŁA, ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ, AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA, MLEKO W SZKOLE, SZKOLNE KOŁO SPORTOWE

CERTYFIKATY

Święta majowe czyli 1,2 i 3 maja

Święta majowe czyli 1,2 i 3 maja

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski ponieważ w pierwszych dniach maja obchodzone są trzy ważne dla Polaków święta.
1 Maja obchodzimy Międzynarodowe Święto Pracy.
2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto jest obchodzone od 2004 roku. W tym dniu, w 1945 roku, żołnierze polscy zawiesili biało-czerwony sztandar na kolumnie Siegessäule w Berlinie podczas zdobywania tego miasta.
3 maja upamiętnia wprowadzenie w Polsce Konstytucji. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną konstytucją . W tym roku obchodzimy 230 rocznicę jej uchwalenia.
Z okazji tych ważnych i pięknych świąt w szkole odbył się uroczysty apel a na lekcjach nauczyciele przypominali o przebiegu tych historycznych wydarzeń. Relację z przebiegu apelu znajdziecie na naszej stronie FB. Również na zajęciach z plastyki uczniowie wykonywali prace związane z naszymi symbolami narodowymi. Na zdjęciu prezentujemy Flagę wykonaną przez Jasia z klasy 4.

Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach

Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach

Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym. Więcej informacji : Link

Gratulacje dla Szymona !

Gratulacje dla Szymona !

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Szymon Zawisza z klasy 6 został laureatem gminnego konkursu
plastyczno-technicznego pt. „EKO-ZABAWKA” zorganizowanego przez Trzcińskie Centrum Kultury. Szymon znalazł się w gronie trzech głównych zwycięzców spośród 33 uczestników, którzy nadesłali swoje prace. Gratulujemy Szymonowi sukcesu. Nauczycielem prowadzącym była dyrektor szkoły Pani Barbara Dybczak. Po odbiór dyplomów i nagród Trzcińskie Centrum Kultury zaprasza od 10-21 maja 2021 r.
Więcej informacji i galerię zdjęć można zobaczyć na stronie TCK Link

Dzień Ziemi w szkole

Dzień Ziemi w szkole

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu przedszkolaki obejrzały film edukacyjny ukazujący min. proste sposoby na oszczędzanie wody, energii i dbanie o czyste powietrze. Dzieci dowiedziały się na czym polega segregacja odpadów oraz recykling. Następnie w praktyczny sposób wykorzystały swoją wiedzę wyrzucając śmieci do odpowiednich pojemników. Starannie wykonały też prace plastyczne związane z obchodzonym świętem. Na koniec zajęć wszystkie maluchy zgodnie obiecały dbać o naszą planetę i zachęcać do tego innych.

Uwaga Rodzice dzieci z klasy I i III !

Uwaga Rodzice dzieci z klasy I i III !
Informujemy, że od poniedziałku 26 kwietnia 2021r. Uczniowie z klasy I i III realizują naukę w szkole w sposób stacjonarny. Wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Sukces w wojewódzkim konkursie fotograficznym

Sukces w wojewódzkim konkursie fotograficznym

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 7 Patryk Nelz zdobył 3 miejsce w wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „ARCHITEKTURA, CZŁOWIEK, NAUKA” zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 7 im. Bronisława Bukowskiego w Koszalinie, pod Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu było między innymi rozwijanie zainteresowań i uzdolnień fotograficznych, propagowanie walorów regionu i miasta Koszalina wśród młodzieży, kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży,
stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej w dziedzinie fotografii.
Gratulujemy Patrykowi sukcesu. Nauczycielem prowadzącym była dyrektor szkoły Pani Barbara Dybczak.
Galeria prac i relacja z rozdania nagród zostanie udostępniona na stronie szkoły organizującej konkurs www.zs7koszalin.pl 30.04.2021.Zdjęcie, które Patryk zrobił w okolicach Cedyni.

Międzynarodowy konkurs "KANGUR MATEMATYCZNY"Dzisiaj od godz. 9-tej nasi uczniowie zmagają się z zadaniami tegorocznego KANGURA. Coroczny udział, to już tradycja naszej szkoły.
Dzieci i młodzież czekały na ten dzień z niecierpliwością. Jest to również mile spędzony dzień z kolegami i koleżankami, szczególnie w dobie pandemii. Oczywiście został zachowany reżim sanitarny. Życzymy wspaniałych wyników.

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. W tym roku przypada on w czwartek. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Dzień Ziemi jest okazją do promowania postaw ekologicznych. Z okazji święta Ziemi uczniowie naszej szkoły tworzyli na zajęciach plastyki stosowne plakaty i filmy a na zajęciach techniki eko-zabawki z niepotrzebnych materiałów. 22 kwietnia włączmy się do akcji i posprzątajmy najbliższą okolicę. Zapraszamy na naszą stronę FB aby zobaczyć prace naszych uczniów.

Od 19 kwietnia powrót przedszkola do szkoły

Od 19 kwietnia powrót przedszkola do szkoły

Od 19 kwietnia br. do pracy stacjonarnej wracają placówki wychowania przedszkolnego. Dodatkowo możliwe będzie prowadzenie zajęć sportowych. W szkole będą się odbywały konsultacje dla uczniów klasy 8 w każdą środę na dotychczasowych zasadach. 22 kwietnia o godz. 9:00 odbędzie się konkurs "Kangur" w trybie stacjonarnym. Informacje o konkursie udziela nauczyciel matematyki. Pozostałe obostrzenia w funkcjonowaniu szkół i placówek zostają przedłużone do 25 kwietnia.

1055. rocznica Chrztu Polski

1055. rocznica Chrztu Polski
14 kwietnia obchodzimy 1055 rocznicę Chrztu Polski. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.
Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Książę Mieszko I został ochrzczony prawdopodobnie w Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r., zgodnie z ówczesnym zwyczajem w nocy oczekiwania na Zmartwychwstanie Pańskie. Relacje i źródła historyczne dotyczące Chrztu Polski są skromne, dlatego wiele kwestii w tym zakresie to hipotezy historyków. Dodatkowe informacje znajdziecie klikając w Link

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Informacje o wydarzeniach katyńskich znajdziecie klikając w Link
Wygenerowano w sekund: 0.05
157,527 unikalne wizyty