SP Gogolice

BÓG, HONOR, OJCZYZNA

PATRONAT HONOROWY

DYPLOMY

Logo szkoły

Tablica pamiątkowa nadania imienia szkole

PROGRAMY

PROGRAM DLA SZKÓŁ, ŚNIADANIE DAJE MOC, BEZPIECZNA SZKOŁA, ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ, AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA, MLEKO W SZKOLE, SZKOLNE KOŁO SPORTOWE

CERTYFIKATY

Święta majowe czyli 1,2 i 3 maja

Święta majowe czyli 1,2 i 3 maja

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski ponieważ w pierwszych dniach maja obchodzone są trzy ważne dla Polaków święta.
1 Maja obchodzimy Międzynarodowe Święto Pracy.
2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto jest obchodzone od 2004 roku. W tym dniu, w 1945 roku, żołnierze polscy zawiesili biało-czerwony sztandar na kolumnie Siegessäule w Berlinie podczas zdobywania tego miasta.
3 maja upamiętnia wprowadzenie w Polsce Konstytucji. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną konstytucją . W tym roku obchodzimy 230 rocznicę jej uchwalenia.
Z okazji tych ważnych i pięknych świąt w szkole odbył się uroczysty apel a na lekcjach nauczyciele przypominali o przebiegu tych historycznych wydarzeń. Relację z przebiegu apelu znajdziecie na naszej stronie FB. Również na zajęciach z plastyki uczniowie wykonywali prace związane z naszymi symbolami narodowymi. Na zdjęciu prezentujemy Flagę wykonaną przez Jasia z klasy 4.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.06
157,519 unikalne wizyty