SP Gogolice

BÓG, HONOR, OJCZYZNA

PATRONAT HONOROWY

DYPLOMY

Logo szkoły

Tablica pamiątkowa nadania imienia szkole

PROGRAMY

PROGRAM DLA SZKÓŁ, ŚNIADANIE DAJE MOC, BEZPIECZNA SZKOŁA, ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ, AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA, MLEKO W SZKOLE, SZKOLNE KOŁO SPORTOWE

CERTYFIKATY

Powitanie

WITAJ NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ

Uwaga ! Nadchodzi Mikołaj!

Uwaga ! Nadchodzi Mikołaj!Mikołajki obchodzi się w Polsce 6 grudnia, czyli niecałe 3 tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia. Tego dnia ludzie obdarowują się drobnymi upominkami, zwykle w postaci słodyczy lub skromnych zabawek. Zwyczaj robienia sobie prezentów zawdzięczamy św. biskupowi Mikołajowi z Miry. Był to człowiek bardzo dobry i pomocny. Słynął z tego, że potrafił rozdać biednym cały swój majątek, podrzucając im woreczki z pieniędzmi pod drzwi.


Autor pracy: Daria Z. klasa 7

Dzień Mikołajek,
To nie dzień bajek,
Tu wszystko stać prawdziwe się może,
Więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja
Możesz być pewny – on Ci pomoże!

Dzień Pluszowego Misia w szkole

Dzień Pluszowego Misia w szkoleJak co roku 25 listopada nasze przedszkolaki uczciły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pamiętając o zachowaniu wszelkich środków ostrożności w związku z panującą pandemią, pluszowe misie – przyjaciele dzieci , przed przyjściem do naszej sali zostały starannie odświeżone i zdezynfekowane. Świętowanie zaczęło się od przedstawienia wszystkim kolegom i koleżankom swojego pluszowego przyjaciela oraz tańcem z misiami do piosenki „Ty i ja..misie szare obydwa…” Następnie wszystkie misie usadowiły się na parapecie okiennym, by stamtąd obserwować bawiące się tego dnia przedszkolaki. Były tańce przy misiowych piosenkach, zabawy muzyczno-ruchowe, degustacja miodku
i oczywiście praca plastyczno-techniczna – miś z papierowego talerzyka. Wiele radości sprawiła dzieciom specjalnie na tę okazję przygotowana FOTOBUDKA z misiem. Przedszkolaki wysłuchały wiadomości na temat historii święta, a także kilka ciekawostek
z życia brunatnych niedźwiedzi. Swoją wiedzą wykazały się biorąc udział w przyrodniczym mini-quizie. Na ekranie obejrzały bajkę o Misiu Uszatku i poznały najbardziej znane na całym świecie bajkowe misie, min. Kubusia Puchatka, Misia Yogi, Koralgola, Gumisie
i inne. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.
Fotorelację znajdziecie na naszej stronie FB.

Uczestniczyliśmy w akcji Szkoła Pamięta

Uczestniczyliśmy w akcji  Szkoła PamiętaNasza szkoła włączyła się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta".
W ramach tej akcji 11 listopada delegacja nauczycieli z naszej szkoły złożyła kwiaty na grobie zmarłego proboszcza naszej parafii i zapaliła znicze pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

Harcerze z Drużyny Harcerskiej „ Orlęta” uczcili pamięć tych, którzy zginęli broniąc naszego kraju, zapalając znicze najpierw pod tablicą pamiątkową Heleny Grabskiej z Orląt Lwowskich w Gogolicach, a następnie przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Trzcińsku- Zdroju, na grobie naszego proboszcza, księdza Marka Piotrowskiego oraz wielu innych znanych nam osób.
Z okazji Świąt Wszystkich Świętych oraz nawiązując do polskiej tradycji świąt zadusznych, wspominaliśmy patronkę naszej szkoły, Helenę Grabską z Orląt Lwowskich. Uczniowie klasy IV: Casper , Kuba i Jan wykonali pamiątkowe plakaty na ten temat.


Prace artystyczne naszych uczniów

Prace artystyczne naszych uczniówPrezentujemy prace artystyczne naszych uczniów wykonane na lekcjach plastyki podczas nauki zdalnej.


Hokus-pokus! czary-mary!

„Hokus-pokus! czary-mary!
Niech się spełnią andrzejkowe czary!”.
„Andrzejki” to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dawniej wróżby traktowano poważnie, jednak w dzisiejszych czasach do wróżb podchodzi się z przymrużeniem oka i uważa za wesołą zabawę. W miniony poniedziałek dzieci z naszego oddziału przedszkolnego także przeniosły się w świat wróżb, marzeń i ...

Narodowy Programu Rozwoju Czytelnictwa


Nasza szkoła przystąpiła do , w ramach którego otrzymaliśmy dotację w wysokości 2000 złotych na zakup książek do biblioteki szkolnej.
Już w październiku do naszej biblioteki trafiło wiele nowych, ciekawych pozycji. Są wśród nich lektury, ale także sporo nowości wydawniczych.

Zmiany w Egzaminie Ósmoklasisty

Zmiany na egzaminie ósmoklasisty i maturalnym. Wideo czat z dyrektorem CKE

Nauka Zdalna w szkołach przedłużona

Kuratorium Oświaty w Szczecinie
Nauka Zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 roku ‼️


Jednak poza pewnymi wyjątkami. Już od 30 listopada 2020 r. będzie można prowadzić zajęcia sportowe w szkołach sportowych oraz praktyczną naukę zawodu w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe.
Więcej informacji na stronie ➡️ https://tiny.pl/785zg #kształcenienaodległość Ministerstwo Edukacji Narodowej

Dzień Pluszowego Misia 🐻

25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia 🐻🐻🐻❤❤❤Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

Konsultacje dla rodziców i ósmoklasistów

Terminarz konsultacji z nauczycielami dla rodziców oraz terminarz konsultacji z nauczycielami przygotowującymi ósmoklasistów do egzaminów znajduje się w zakładce BIP szkolny na pasku powyżej. Dokumenty te można pobrać w formie pliku doc.

Techniki nauki – nowy cykl edukacyjny TVP VOD

Techniki nauki – nowy cykl edukacyjny TVP VODDzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. Jest to projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić umiejętność uczenia się. Więcej informacji kliknij Link

Wygenerowano w sekund: 0.06
125,985 unikalne wizyty